Minu 3 lapseootust läbi fotode

3 rasedust läbi fotode

Kolm rasedust ja kolm erinevat varianti, kuidas seda piltidele jäädvustasin. Ehk saab keegi minu kogemusest mõtteid, milliste fotodega soovib oma lapseootust meenutama jääda.

Esimene rasedus – ainult kodused pildid

Esimest last oodates, peaaegu 16 aastat tagasi aastal 2004 (enne selfiesid 🤳 ja telefone, mis on paremad kui fotoaparaadid 📸), ei olnud mul mõtteski minna spetsiaalselt fotograafi juurde oma kõhtu ja enda muutunud keha jäädvustama, millest nüüd tagasi vaadates on tegelikult VÄGA kahju. Oli see ju ikkagi mu esimene rasedus ja nii tore oleks praegu neid pilte vaadata ja meenutada.

Jah MÕNED pildid mul siiski on, aga need on sellised suvalised klõpsud, mis on tehtud nii “möödaminnes”, nagu piltidelt ka näha.

Teine ootus – rannas toimunud fotosessioon

Teist last oodates olin juba natuke “targem”. Broneerisin omale fotograafi ja käisime inimtühjas Pikakari rannas pilte tegemas. Ilm oli tookord üllatavalt külm augustikuu kohta, isegi kui piltidelt võib küll tunduda, et tegemist oli sooja suveilmaga. Puhtalt hasardist on need nii paljastavad. Pojal muidugi oli suht savi, et külm oli 🥶. Hetkel neid pilte vaadates on mul nii HEA MEEL, et tookord seda tegin ja jõudsime ikkagi enne ära pildistada, kui teine poiss 👶 sündis. Pildid said tehtud ju vaid nädal enne sünnitust.

Fotograafiks valisin tookord Annika Metsla.

Kolmas rasedus – pildid stuudios ja erinevad stiilid

Kolmandat poissi oodates oli asi aga juba hoopis teine. Enne fotograafi juurde minekut, sai ikka korralik eeltöö tehtud, et milliseid pilte tahaks, mida selleks vaja on, mis on fotograafil olemas, mida pean ise, kas ostma või kodust otsima. Ja tulemus meeldis väga. Kuigi jah, ka nüüd 2 aastat hiljem, vaatan neid pilte ja mõtlen, et OH oleks võinud teha veel selliseid või selliseid pilte.

See kord pildistas Marje Kärner Shine Studiost.

Sellised on minu kogemused lapseootuse pildistamisega ja mälestustega, mis fotodena alles jäävad.

Kordagi ei ole ma käinud koos lapse isaga pildistamas, sest kumbki mees pole ise soovi avaldanud. Ja kahjuks pole ka suhe olnud sel hetkel just kõige paremas seisus, et tahaks hiljem vaadata pilte, kus pole seda õiget emotsiooni 🥰. 

Kindlasti pole fotod kõigi jaoks olulised, aga mina soovitan küll, kui vähegi võimalik, minna ja jäädvustada see aeg professionaalse fotograafi silmade läbi. Riietuseks sobivad ju tegelikult ka kõige tavalisemad teksapüksid 👖 , samas, kui soovid midagi natuke erilisemat, siis leiad erinevaid kleite 👗 meie e-poe valikust.  Enamus pildistamise jaoks mõeldud kleite suurust ei küsi, sobides XS-st XL-ni.

Loe veel

6 põhjust, miks rasedana kleit laenutada

6 põhjust, miks rasedana kleit laenutada

Toon siin postituses välja 6 erinevat põhjust, miks on rasedana mõistlikum kleit ostmise asemel, hoopis laenutada Kuigi shoppamine on üks suur stressimaandaja ning naistena meeldib meile kõike ilusat oma kappi kuhjata, ei ole see alati kõige mõistlikum tegu. Eriti kui...

Kes või mis on Kaunis Kleit Kleidilaenutus?

Kes või mis on Kaunis Kleit Kleidilaenutus?

Tere. Minu nimi Katrin ja ma olen Kaunis Kleit Kleidilaenutuse asutaja. Iga naise garderoobist leiab vähemal või rohkemal määral kleite, nii ka minul, aga ikka on peole või pildistama minnes tunne, et tahaks midagi teistsugust, midagi uut. Oma kolmandat last oodates...

7 asja, mida teha enne sünnitust

7 asja, mida teha enne sünnitust

Oled juba mitu kuud jõudnud nautida seda mõtet, et varsti - varsti saab sinust ema, su kõht kasvab ja tähtaeg aina läheneb. Enne kui sinust saab ema ja elu muutub mitmeid kordi vahvamaks,  leia selle imelise ja tundmatu uue olukorra eel, hetkeski aeg, et pööra...